Парма посече Наполи в края

Бившият италиански национал Антонио Касано донесе шокиращата победа на Парма с 1:0 като гост на кандидат-шампиона Наполи в един от късните двубои от съботната програма на 13-ия кръг.

Домакините платиха скъпо за многото си пропуски и се подхлъзнаха неочаквано на собствения си стадион „Сан Паоло“, чийто терен в действителност бе тежък – подгизнал и хлъзгав заради силните валежи и падналата градушка над Неапол в последните часове.

Наполи трябваше да се съвземе след поражението с 0:3 в дербито с шампиона Ювентус преди седмици, но също така и да запази сили за важния сблъсък от Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд).

В крайна сметка домакините се изложиха отново пред феновете си, след като не можаха да намерят верния път към мрежата на Парма, а в 81-ата минута Касано посече Хосе Рейна и донесе 3-те точки на гостите.

Така Наполи пропусна възможността да се изравни по точки с втория в класирането Ювентус. Възпитаниците на Рафаел Бенитес имат 28 пункта – 3 по-малко от „Старата госпожа“ и 4 по-малко от лидера Рома, като тези два тима още не са изиграли мачовете си от кръга.

Парма вече е на 10-та позиция, изпреварвайки Милан (16 точки срещу 14), който по същото време днес записа разочароващо равенство 1:1 на „Сан Сиро“ срещу Дженоа, играещ около 60 минути с човек по-малко.

Днешното поражение означава, че Наполи е регистрирал загуба в 3 от последните си 4 мача в Серия А – срещу Рома, Ювентус и сега Парма.