10 "грифони" опънаха нервите на Милан

Марио Балотели изпусна втора поредна дузпа в кариерата си, а Милан не успя да победи останалия с човек по-малко тим на Дженоа и стигна само до 1:1 в домакинството си в 13-ия кръг на Серия А.

Кака изведе „росонерите“ напред в резултата още в 4-ата минута, но само 4 по-късно бившият нападател на „червено-черните“ Алберто Джилардино възстанови равенството. В 35-ата минута защитникът на „грифоните“ Томас Манфредини получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Марио Балотели.

Завърналият се в състава на Милан след изтърпяно наказание нападател обаче пропусна да изведе отбора си напред от 11-метровия наказателен удар. Супер Марио стреля в обсега на вратаря Матия Перин, който отрази удара му и така италианският национал регистрира втори пореден пропуск от бялата точка.

Балотели беше с перфектна статистика – 21 гола от 21 дузпи, преди Хосе Рейна да хвана удара му от 11-те метра при загубата на Милан с 1:2 от Наполи на 23-ти септември. Днес Супер Марио отново разочарова феновете с изпълнението си, а до края на мача той и съотборниците му така и не успяха да разпечатат вратата на Дженоа.

Милан няма победа в Серия А вече повече от месец – за последно „росонерите“ надвиха Удинезе с 1:0 на 19-ти октомври и се намират на 10-та позиция в класирането с 14 точки. Изненадващо или не, днешният им съперник Дженоа е пред тях в таблицата с актив от 18 пункта, заемайки 7-мо място.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри направиха куп сериозни пропуски през второто полувреме, като особено в последните 10-ина минути на срещата Марио Балотели, Кака, Валтер Бирса, Урби Емануелсон и резервата Робиньо изпортиха чисти ситуации пред вратата на Матия Перин.

Ако в понеделник Рома спечели домакинството си на Каляри, Милан ще се отдалечи на цели 21 точки от върха в класирането на Серия А след само 13 изминали кръга. Съперникът на „росонерите“ Дженоа имаше основания за задоволство, защото продължи възходящата си серия под ръководството на Джан Пиеро Гасперини.

4046903

Откакто на 29-ти септември треньорът се завърна начело на „грифоните“, те са загубили само веднъж и преди визитата си на „Сан Сиро“ се намираха в поредица от 3 мача без допуснат гол.

Рикардо Кака изигра юбилейния си мач номер 200 с екипа на Милан и го маркира с гол номер 97 за любимия отбор, но няма да запомни срещата с нещо друго позитивно. Марио Балотели вече е лидер в Калчото по отношение на пропуснати дузпи, като има 2 на сметката си.

Финалният натиск на Милан бе плод на отчаяние, но доведе до куп чисти положения, като пропуските накараха Масимилиано Алегри да напусне терена с иронична усмивка, а феновете на "Сан Сиро" да наградят "росонерите" с освирквания.