Парма матира Рома в потресаващи за футбол условия

Отборът на Рома допусна втора поредна загуба с резултат 2:3, след като тази вечер в мач от междинния 10-и кръг загуби при гостуването си на Парма само няколко дни след поражението със същия резултат от Удинезе на "Олимпико".

Невероятното в днешната среща обаче е, че изобщо се проведе футболен двубой, тъй като терена на "Енио Тардини" беше изключително наводнен, но главният съдия Антонио Дамато взе скандалното решени двубоят да се проведе.

Стартът беше отличен за „вълците", които още в 8-ата минута се възползваха от добрата форма на Ерик Ламела и крилото с 6-ото си попадение за сезона откри резултата.

До края на полувремето обаче селекцията на Роберто Донадони направи пълен обрат, след като в 34-ата минута защитниците на Рома допуснаха грешка, от която се възползва Белфодил, а три минути по-късно Марко Пароло вкара за 2:1.

Незнайно как при тежките условия за футбол, Парма осъществи мълниеносна контраатака, която завърши с попадение на Дзакардо в 65-ата минута. В 71-ата минута Тоти изпълни дузпа, но тя беше спасена от Кастан. При добавката капитанът не сбърка, но до края въпреки червения картон на Белфодил 5 минути преди последния съдийски сигнал, Рома не успя да вкара.

Така "пармалатите" се изкачиха до 6-о място в Серия А, като изпревариха именно "вълците". Възпитаниците на Роберто Донадони са с 15 точки - една повече от тези на Зденек Земан, който все повече се притеснява за мястото си в клуба от столицата.