Лацио с първо равенство, Ди Натале отново спаси Удинезе

Лацио записа първо равенство за сезона, след като тази вечер на "Олимпико" стигна само до 1:1 срещу новака Торино.

Гостите изненадващо стигнаха до първото попадение в срещата, след като Глик със силен удар препарира Бизари. След първоначалния натиск на Торино, „орлите" заиграха по-добре и заредиха положение след положение пред противниковата врата.

Гол обаче падна чак в 58-ата минута, дело на Стефано Маури, а малко след него Томазо Роки остана сам срещу стража на гостите, финтира го и остана сам срещу вратата, но незнайно как стреля в аут.

В друга среща от 10-ия кръг на Серия А Антонио Ди Натале отново трябваше да спасява положението за Удинезе срещу Катаня.

Вездесъщият капитан на тима даде аванс на своите в 30-ата минута, но в 62-ата Кастро изравни. 4 минути преди края Лоди даде аванс на гостите. В последните секунди на срещата обаче отново блеснаха реализаторските възможности на национала, който с второто си попадение донесе точката на Удинезе.

Подобно на двубоя на Рома, и срещата на "Фриули" се игра под обилен дъжд и тежки условия.

Така "бианконерите" запазиха позиция в топ 10 на класирането и се намират на 9-о място с 13 пункта, докато Катаня е на две места зад Удинезе и с точка по-малко.

Лацио все още е в топ 4 с 19 пункта, но изостана доста от лидера Ювентус - на цели 9 точки. Торино е на 12-а позиция.