Паркър вдъхнови Сан Антонио за победа при завръщането си

Тони Паркър записа 22 точки и 7 асистенции при завръщането си след шест мача отсъствие, а Сан Антонио победи Далас със 112:106 точки в срещи от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Тим Дънкан се отличи със 17 точки, Каухи Леонард добави 16 точки, а Борис Диау вкара 13 точки и спечели 10 борби за Спърс. Ману Джинобили реализира 15 точки и направи 7 асистенции, Тиаго Сплитър записа 11 точки, а Сан Антонио регистрира трети пореден успех.

Дирк Новицки завърши с 22 точки, Винс Картър с 21 точки, а Монта Елит със 17 точки за тима на Далас, който губи осми пореден мач от Спърс. Тони Паркър бе извън игра от 10-и февруари.

Официално от отбора обявиха, че той е получил почивка, но неофициално е заради серия от леки травми. Йоаким Ноа направи за пети път в кариерата си "трипъл-дабъл" - 13 точки, 12 борби и 14 асистенции при успеха на Чикаго над Ню Йорк Никс със 109:90 точки в друг мач от тази нощ.

Седем играчи на "биковете" записаха двуцифрен точков актив, а Чикаго печели за девети път в последните си 10 двубоя. Тимът достига границата от 100 точки в четвърта поредна среща, което се случва за пръв път от 30-и октомври - 5-и ноември 2010-а година.

Ди Джей Аугустин реализира 21 от своите 23 точки в четвъртата част, а Чикаго има 21 победи и 8 загуби от началото на годината. Торонто спечели срещу Голдън Стейт със 104:98 точки след 32 точки на ДеМар ДеРозан и 13 точки на Кайл Лоури.

Грейвис Васкес и Патрик Патерсън добавиха по 12 точки за победителите, а Йонас Валанчунас записа 10 точки. Оклахома Сити победи Шарлът със 116:99 точки след 28 точки на Кевин Дюрант и 26 точки на Ръсел Уестбруук.

В други срещи Финикс се наложи над Атланта със 129:120 точки, Орланди победи Филаделфия с 92:81 точки, а Индиана спечели срещу Юта с 94:91 точки, посочва БТА.