Рилски спортист триумфира с бронзовите медали

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист (Самоков) победи Балкан (Ботевград) с 96:90 (29:22, 26:26, 14:18, 27:24) точки в спора третото място от турнира за купата на България по баскетбол за мъже в зала "Универсиада".

Тимът от Самоков печели бронзовите медали в турнира за втора поредна година. На финала утре от 18.00 часа един срещу друг излизат Левски и Черно море Порт Варна.

Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха по-добро първо полувреме. Още в 8-а минута те водеха с 25:16, а на почивката имаха аванс от 7 точки - 55:48. Отборът на Балкан направи серия от 14:2 в началото на третата четвърт и поведе с 62:57 в 26-а минута.

С тройка на Шон Барнет Рилски спортист изравни - 64:64, а преди последните 10 минути, с далечна стрелба на Върнън Тейлър поведе с 69:66. В първата минута на последната част играчите от Ботевград взеха аванс със 72:71 след тройка на Иван Лилов.

За Рилски спортист Дарин Иванов отбеляза три точки за 76:74 в 31-а минута, а до края на мача играчите от Самоков продължиха да водят в резултата и стигнаха до победата. Баскетболистите на Балкан вкараха 12 тройки срещу 5 за Рилски спортист. Отборът от Самоков обаче спечели 32 борби срещу 26 за съперника.

За победителите Върнън Тейлър вкара 24 точки, 19 точки добави Шон Барнет, а със 17 точки завърши Остин Калхун. Евън Раванел записа 13 точки, 10 борби и 10 асистенции, а Йордан Бозов - 13 точки и 5 борби. За Балкан 27 точки (5 тройки) вкара Иван Лилов, а със 17 точки и 9 борби завърши Ноа Далман.