ПАОК удържа Олимпиакос и не му позволи да увеличи преднината си на върха

снимка: olympiacos.org

ПАОК (Солун) успя да измъкне равенство - 1:1 на собствен терен срещу Олимпиакос в среща от 12-ия кръг на гръцката Суперлига и по този начин не позволи на шампионите да увеличат аванса си над 8 точки, информира БТА.

Равенството беше едва второ за тима от началото на шампионата, а Олимпиакос има и 10 победи, които им осигуряват 32 точки. ПАОК е на 2-а позиция с 24, а след днешната си победа с 2:1 над Паниониос, трети излезе Астерас Триполис с 23 точки. Паниониос пък е четвърти с 21.

Стефанос Анастасиадис изравни за домакините две минути преди края на редовното време. Алжирецът Рафик Джебур вкара 10-ия си гол от началото на сезона и изведе Олимпиакос напред в резултата в 27-ата минута, но Анастасиадис, който е и гръцки национал, заби 8-ото си попадение.

Така двамата водещи реализатори в Суперлигата към момента не излъчиха победител в персоналния си двубой.

В друг интересен мач Панатинайкос отстъпи с 1:2 при визитата си на скромния новак Платаниас на остров Крит, а новият треньор Хуан Рамон Роча беше лишен от двама основни играчи, което се оказа решаващо.

Панатинайкос е на 7-о място с 16 точки. Испанският нападател Токе се разписа в 70-ата минута, но само намали на 1:2, а "детелините" не успяха да измислят нищо за втори гол.