Марсилия се изравни с ПСЖ на върха в Лига 1

Олимпик (Марсилия) се изравни с Пари Сен Жермен на върха във френската Лига 1, след като спечели с 1:0 срещу останалия с десет души отбор на Лил.

Така след последния двубой от 14-ия кръг двата отбора имат по 26 точки, следвани от Сент Етиен и Лион с по 25. Бордо пък е на 5-о място с 24 и вчера пропусна възможността да стане едноличен водач, след като загуби при визитата си на Монпелие с 0:1.

Марсилия и Лион имат отложен мач помежду си и той ще се играе в сряда, като победителят в тази среща ще вземе аванс на върха, посочва БТА.

Домакините от Лазурния бряг постигнаха едва втора победа в последните си десет мача във всички турнири, но в мача с Лил определено бяха по-настойчиви. Вратарят на гостите Микаел Ландро направи чудеса на голлинията и спаси три тупалки от 6 метра на Андре Аю, Беноа Шейру и Матийо Валбуена.

В 1-ата минута на второто полувреме Джордан Аю откри резултата в полза на Марсилия, а в последните секунди на добавеното време на първата част Флоран Балмон беше отстранен от игра с директен червен картон. Той задържа в гръб Валбуена, който изработи и победата, след като центрира перфектно на Аю за единствения гол в срещата.