Палас изплува от дъното за сметка на "чуковете"

Кристъл Палас продължи възходящата линия в представянето си и увеличи шансовете си за спасение през този сезон, след като в много оспорван двубой успя да излъже Уест Хям и да спечели с 1:0 първия мач от 14-ия кръг на Премиършип.

Единственият гол в срещата бе дело на Маруан Шамак, който в 42' минута успя да се разпише и да донесе едва трета победа на новия си тим след промоцията в елита през тази година.

Двубоят няма да се запомни с нищо освен с битката на терена и липсата на положения пред двете врати. "Чуковете" доминираха през първата част, но направиха няколко пропуска, а в края на полувремето бяха изненадани от бившия нападател на Арсенал.

В 42' Бари Банан се отчете с великолепно центриране в наказателното поле, където Шамак напомни за годините си в Бордо и с прекрасен удар с глава направи Яскелайнен безпомощен за 1:0.

През втората част домакините се прибраха плътно в своята половина и Уест Хям нападаше яростно, но чистите положения липсваха. Все пак Кебе на два пъти имаше шанс да се разпише, но не сполучи, позволявайки на Кристъл Палас да измъкне ценна победа.

Благодарение на бившия френски национал Палас записа 7-ата си точка в последните 4 мача след 2 победи, равенство и само една загуба. Това помогна на тима да събере общо 10 точки и да се изкачи, засега, на 19-о място, изпреварвайки Съндърланд.

В същото време Уест Хям заличи доброто впечатление от миналия кръг при победата с 3:0 над Фулъм и дори може да попадне в зоната на изпадащите след този кръг. Отборът на Сам Алърдайс е 15-и с 13 пункта.