Бомба за Купата на Италия

Първата бомба в в 4-ия кръг за Купата на Италия е факт, след като втородивизионният Сиена изхвърли Болоня от надпреварата след драматични 90 минути и победа с 2:1 в продълженията.

През целия мач представителят на Серия А показа високомерие, което беше наказано от Франческо Виали само 12 минути преди края на срещата. Все пак времето стигна на домакините да се вкопчат в продълженията, след като Москардели успя да изравни - 1:1 в редовното време.

Двубоят отиваше към дузпи, като и двата отбора предпочитаха да се пазят, отколкото да атакуват. В последната минута обаче Зуахир се превърна в герой, като оползотвори отлично центриране от крилото - 2:1 и победа за гостите. Така те продължават към осминафиналите.

В другата среща от тази вечер Парма бе безпогрешна срещу Варезе, побеждавайки лесно с 4:1 на "Енио Тардини".

Въпреки че Донадони заложи основно на резерви, те не разочароваха, като още в 5' Валдес успя да открие резултата. Истинската вихрушка пред вратата на гостите се заформи в началото на втората част, когато Мунари (52), Паладино (58) и Роси (68) довършиха противника.

Все пак "духовете" се отпуснаха и това логично доведе до почетен гол за Варезе, дело на Дамонте 2 минути преди края на срещата.

По-рано днес напред се класираха Специя и Авелино, където играе българският нападател Андрей Гълъбинов.