Пабло Освалдо посече Фиорентина в края и донесе успех на Рома (ВИДЕО И СНИМКИ)

Рома надви Фиорентина с 1:0 като гост в един от най-интересните двубои от 35-ия кръг на Серия А и стопи преднината на своя съперник само на три точки.

В герой за "джалоросите" се превърна Пабло Освалдо, който реализира победния гол в 92-та минута и попари Винченцо Монтела и неговите играчи. Те определено нямаха късмет, след като на два пъти в срещата гредата спаси Рома.

Първата част не предложи много емоции за зрителите на "Артемио Франки", а през втората част домакините натиснаха сериозно своя съперник и опитаха да стигнат до трите точки, но така и не намериха правилния път към тяхната врата.

И точно когато изглеждаше, че победител няма да има Освалдо прониза Емилиано Вивиано и донесе трите точки на Рома.

Така футболистите на Аурелио Андреацоли остават на пето място в класирането с актив от 58 точки, но стопиха аванса на Фиорентина на само три пункта.

"Ла Виола" пък пропусна възможността да догони Милан в битката за място в квалификациите на Шампионската лига и ако "росонерите" надделеят над Торино утре, ще изостане на цели четири точки от тях.

Първото полувреме не впечатли с особено високо темпо и чисти положения пред двете врати. Двата тима опитаха да затруднят противниковите вратари предимно с далечни изстрели, но така и не сполучиха да отбележат.

Гостите от Рим бяха привидно по-активният отбор през първите 45 минути, но най-чистото положение бе на сметката на Фиорентина. В 38-та минута Алберто Акуилани подаде на Стеван Йоветич, черногорецът се откъсна от защитата на Рома и стреля опасно, но Богдан Лобонт отклони топката, която се отби от гредата и излезе в ъглов удар.

В началото на втората част футболистите на Винченцо Монтела взеха инициативата в свои ръце и в рамките на само няколко минути между 56 и 61- та минута пропуснаха няколко изгодни възможности.

Първо в 56-та минута Адем Ляич стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Последва нов негов шут от дистанция, отразен с мъка от влезлия на почивката Мауро Гойкоечеа, а след това и Акуилани, и Хуан Куадрадо последователно пробваха мерника си, но бяха неточни, макар и с малко.

Въпреки неуспеха пред гола "виолетовите" не спряха да атакуват. В 75-та минута те имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Даниеле де Роси в наказателното поле на "римските вълци", но реферът прецени, че футболистът е докоснал топката с рамо и замълча.

През второто полувреме "джалоросите" рядко поглеждаха към вратата на Емилиано Вивиано. При една от редките им възможности в края на двубоя Василис Торосидис центрира в наказателното поле отляво по атаката, Маркиньос свали с глава за Пабло Освалдо, който се завъртя и стреля, но встрани от целта.

В 89-та минута Давид Писаро отправи мощен шут, но левия страничен стълб се оказа най-верният помощник на Гойкоечеа, а в 92-та минута дойде и драмата в мача. Рома получи правото да изпълни ъглов удар. Миралем Пиянич центрира и Пабло Освалдо с глава прати топката в мрежата на Вивиано за ужас на пълните трибуни на "Артемио Франки", с което донесе трите точки за своите.

FIO 0-1 ASRby adriabril