Атлетико се предаде в битката за второто място с Реал

Спорно отменен гол и ялово нападение лишиха Атлетико Мадрид от победа в късния испански сблъсък срещу Депортиво Ла Коруня, но домакините могат да са щастливи от равенството 0:0, което може да им помогне в битката за оцеляване 4 кръга преди края.

Началните минути бяха за домакинския отбор, който натисна в търсене на попадение, но защитата на "дюшекчиите" се справяха с набезите на крилата на своя домакин. Куртоа трябваше да се намесва на няколко пъти, но той го стори без особени проблеми.

От своя страна, Атлетико не играеше като отбор, който се бори за втората позиция, а единствената ситуация пред вратата на Ла Коруня дойде в 41', когато Адриан направи пробив и центрира към Фалкао, но колумбиецът не успя да засече във вратата - 0:0 на полувремето.

Чак през второто полувреме столичани се сетиха, че трябва да атакува, като в 50' Фалкао отново излезе на стрелкова позиция, но от малък ъгъл прати топката отт външната страна на мрежата. 20 минути по-късно отново той беше в наказателното поле, но не успя да се ориентира в ситуацията и пропусна момента да шутира.

Най-красивият момент в срещата дойде 9 минути преди края, когато Габи получи топката на почти 30 метра от вратата, но все пак реши да стреля, а коженото кълбо кацна на горната греда пред погледа на Арансубия.

Най-спорният момент пък дойде в 89', когато Арда Туран центрира от пряк свободен удар, но никой не игра с топката и тя влетя в мрежата. Страничният рефер обаче вдигна флага си за засада, което беше спорно, тъй като никой не игра с топката, и лиши "дюшекчиите" от победа.

Точката прати Атлетико на цели 7 зад Реал Мадрид в битката за второто място, като до края на първенството остават 4 кръга. В същото време точката може да се окаже решаваща за Супер Депор, като Ла Коруня е с 31 точки и е под чертата на изпадащите, но се изравни със Селта и е на 2 от Осасуна.