Овечкин с хеттрик за победата на Вашингтон над Питсбърг с 4:3

снимка: АП

Отборът на Вашингтон Кепитълс се наложи над Питсбърг Пингуинс и във втората си домакинска среща от плейофите на НХЛ, тази път с 4:3 и така поведе с 2:0 победи в полуфиналната серия на Изток.

 

Александър Овечкин отново блестеше за Кепитълс, като руският нападател се отличи с хеттрик за успеха на своя отбор. Четвъртото попадение бе дело на Дейвид Щекел.

 

За "пингвините" и трите шайби реализира Сидни Кросби.

 

Третата среща от серията ще се играе утре в Питсбърг.