Крал Джеймс се развихри за трета победа над Бруклин

Шампионът Маями Хийт е само на един успех от класиране за финала в Източната конференция на НБА, след като тази нощ постигна трета победа при гостуването си на Бруклин Нетс, повеждайки с 3-1 в плейофната серия.

Суперзвездата на "горещите" ЛеБрон Джеймс бе в основата на успеха със 102:96. Той наниза 49 точки и остана само на един пункт от рекордното си постижение в плейофите на Лигата.

Дуейн Уейд добави 15 точки за Маями, а Джо Джонсън беше най-резултатен за Бруклин с 18 точки, докато Пол Пиърс завърши с 16 точки и 7 борби.

Играта беше равностойна в дълги периоди от срещата, а тройка на Крис Бош 57,3 секунди преди края даде аванс от 97:94 на Маями. Впоследствие Джонсън направи пропуск, а Рей Алан вкара два наказателни удара 10,9 секунди преди края за 99:94, което на практика реши мача.

На Запад Портланд Трейлблейзърс записа първи успех над победителя в редовния сезон Сан Антонио Спърс след 103:92 в собствената си зала.

Така гостите пропуснаха възможността да затворят серията в четири мача и да се класират за финала в Западната конференция на НБА. Сан Антонио води с 3:1 победи, играе се до 4 успеха от 7 мача.

Портланд изкова успеха си в третата част, която спечели с 35:20, за да влезе с аванс от 17 точки в последната четвърт.

Деймиън Лилард беше най-полезен за домакините с 25 точки, ЛаМаркъс Олдридж добави 19, а Никола Батюм се отличи с 14 точки и 14 борби. Тони Паркър беше най-резултатен за гостите с 14 точки.