Отложиха делото срещу Иван Леков за 18 март

снимка: БГНЕС

Делото срещу бившия заместник-председател на ДАМС и бивш член на Изпълкома на БФС Иван Леков бе отложено за 18 март от 13:30 часа. На днешното заседание по случая се явиха някои от водещите български съдии като Момчил Врайков, Антон Генов и Цветан Георгиев. Свидетелски показание даде и президентът на Българския Футболен Съюз Борислав Михайлов, като единствено не се яви като свидетел Николай Ангелов.

 

Свидетелите заявиха, че парите, които е събирал Иван Леков са били за по-доброто посрещане на двама световни рефера, които са били в България за да изнесат семинар. Обвиняемият Леков е събирал парите за подаръци на двамата чужденци. Прокуратурата отправи искане да бъдат разпитани всички официални лица от българската футболна централа относно подаръците, но съдебните заседатели отхвърлиха искането с мотив, че днес е бил разпитан Боби Михайлов, което според тях е достатъчно и не влияе на крайното изясняване на случая. Съдът смята, че е належащо да бъде изслушан Николай Ангелов и затова отложи делото за 18 март. /БГНЕС