Отлични резултати на българите в силен боксов турнир

Отлично се представиха боксьорите от българския национален отбор на международния турнир "Златен гонг" в Скопие, който завърши днес. От 7 български участници на ринга в македонската столица активът е: четири първи места, две втори места и 2 купи - за най-техничен боксьор и за най-добра финална среща.

В категория до 52 килограма носителят на купа "Странджа" за тази година Стефан Иванов победи във финалната среща Атила Шарга /Унгария/ с отказване в третия рунд. Стефан Иванов получи и купата за най-техничен състезател на турнира "Златен гонг".

Във финалната среща в категория до 56 килограма Стефан Куцаров /България/ загуби по точки от Давид Берна /Унгария/. Във финала в категория до 60 килограма Айрин Исметов /България/ загуби без борба от Милан Феодор /Унгария/ - Исметов не се качи на ринга поради контузия.

На финала в категория до 64 килограма Милан Златев /България/ победи Сашо Лескаровски /Македония/ - по точки В категория до 69 килограма Николай Коев /България/ победи на финала Неди Барнабас /Унгария/ - по точки.

В категория до 81 килограма Радослав Панталеев /България/ победи във финалната среща Кристиан Делай /Албания/ по точки. Радослав Панталеев получи и купата за най-добра среща на турнира.

Минути след края на турнира "Златен гонг" старши треньорът на българския национален отбор по бокс Михаил Таков каза пред репортер на БТА по телефона от Скопие: "В Скопие участваха боксьори от десет страни, а за нас турнирът бе етап от подготовката за европейското първенство за младежи от 19 до 22 години в Калиннинград /Русия/ през декември.

Това са млади момчета и на този етап им трябва повече игрова практика и самочувствие преди шампионата в Калинниград. Така че днешният турнир в Скопие бе една отлична проверка преди важните битки в руския град Калининград".