Отличен шест за Ливърпул срещу последния (ВИДЕО)

Ливърпул размаза като гост последния във Висшата лига Астън Вила с 6:0 в двубой от 26-ия кръг на първенството. Така по отличен начин мърсисайдци се завърнаха на пътя на победата след поражението от Лестър и злощастния равен със Съндърланд миналата седмица.

Успехът с 6:0 е най-разгромната победа на „червените“ през сезона (в историята си те нямат по-голям успех като гост в първенството), с което те продължават да мечтаят за класиране в зона „Европа“. С 38-те си точки засега тимът на Юрген Клоп заема осмо място и изостава с 3 от петия в таблицата Манчестър Юнайтед. Вила пък е на последната 20-та позиция с 16 пункта и цели 8 го делят от спасителното 17-то място.

Филипе Коутиньо сложи топката на главата на Даниел Стъридж в 16-ата минута и нападателят ознаменува завръщането си сред титулярите с попадение за 0:1. 10 по-късно от почти същото положение на лявото крило Джеймс Милнър центрира от пряк свободен удар, но всички в наказателното поле се разминаха с топката и тя се оплете в мрежата – 0:2.

Емре Джан се възползва от добър пас на Роберто Фирмино в 58-ата, за да се разпише за 0:3, а само 37 секунди след като се появи в игра в 63-ата минута Дивок Ориги бе изведен сам срещу вратяря от Коутиньо и порази за четвърти път вратата на Вила.

В 65-ата Натаниъл Клайн бе най-настоятелен при меле в наказателното поле и вкара за 0:5, а Коло Туре с глава след центриране от корнер в 71-ата минута маркира крайното 0:6. Попадението на Ориги пък бе най-бързото, отбелязано от резерва през този сезон във Висшата лига.

За първи път в историята шестима различни голмайстори се разписаха в мач на Ливърпул от първенството.

ALL Goals (Full HD) - Aston Villa 0 - 6...by korea1china2japan3