Арсенал не се предаде до самия край

След като реализира победното попадение срещу Лестър, нападателят на Арсенал Дани Уелбек, сподели, че тимът му напълно е заслужавал трите точки.

На своя Емиратс, „топчиите” надделяха с 2:1, като Уелбек се превърна в герой за своя тим, след като вкара победното попадение в 94-ата минута.

Това бе първи мач за английския национал, който бе извън терените от месец април миналата година поради травма в коляното.

„Дори и в заключителните минути не се предадохме и продължихме да атакуваме и да създаваме положение след положение. Пропуснах първата възможност, която се откри пред мен и затова до края се опитах да се реванширам.

Най-важното нещо обаче бе, че успяхме да спечелим. Последните десет месеца определено бяха много драматични за мен и за моите близки, които единствени знаят през какво трябваше да премина”, заяви Уелбек.

След днешната победа Арсенал вече е втори във временното класиране с актив от 53 точки, на две от лидера Лестър. /БГНЕС