Осма поредна победа за баварската машина

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) записа 8-а поредна победа и общо 17-а за сезона, след като надви комфортно с 2:0 Майнц 05 като гост. Тимът на Юп Хайнкес е първи с 53 точки след 21 изиграни кръга, като води с 18 точки пред втория Байер (Леверкузен). За последно баварците загубиха от Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:2 на 25 ноември.

В 33-ата минута гостите поведоха в резултата с гол на Франк Рибери. Французинът се възползва от неразбория в пеналта след центриране от корнер и прекара топката през всички бранители на Майнц, за да поведе тима си напред.

В 44-ата минута Хамес Родригес сложи точка на спора с невероятно попадение. Корентен Толисо центрира в наказателното поле, а колумбиецът овладя на гърди и завърши от воле в близкия ъгъл.

През втората част Байерн пренесе инициативата и продължи да контролира събитията. Баварците обаче нямаха късмет и не успяха да отбележат още попадения.