Още трима българи на финал на "Странджата"

снимка: Guliver/Getty Images

Българските национали по бокс Детелин Далаклиев и Александър Александров - Памперса се класираха успешно на финал на турнира "Странджата", постигайки победи в 1/2-финалните сблъсъци от своите категории.

Световният шампион от Милано Детелин Далаклиев имаше тежка задача срещу бразилеца Ронсон Консейсао, но все пак успя да изтръгне успех с 13:11 точки в категория до 60 килограма.

След края на втория рунд Детелин имаше преднина от само една точка, но в третия не допусна отпускане и удържа атаките на бразилеца, поздравявайки се с крайния успех. В началото на рунда Консейсао дори успя да поведе с две точки, но Далаклиев съумя да обърне развоя на събитията в своя полза.

В категория до 52 килограма Александър Александров също продължи към финалния двубой, постигайки далеч по-убедителен успех срещу украинеца Денис Шкарубо - 18:8 точки. Памперса показа отлична форма и отказа силния си съперник, като на финала негов опонент ще бъде представителят на Узбекистан Олим Хусанбоев.

Симеон Чамов също ще се бие за златото в категория до 69 килограма, след като днес той победи друг бразилец - Роберто Кейрош. Чамов постигна успех с 11:6 точки, като българинът бе далеч по-силен в решаващия трети рунд. В категория до 69 килограма можеше да има и български финал, но Николай Коев претърпя поражение с 11:12 точки от Ислам Едисултанов.

По-рано днес към финала вече продължи бронзовият медалист от Лондон Тервел Пулев,който се наложи над друг български боксьор - Николай Мутавски.