Още един точков рекорд в НБА през 2014

Терънс Рос отбеляза 51 точки за Торонто, но това не беше  достатъчно и Раптърс загуби от гостуващия Лос Анджелис Клипърс  със 118:126 точки в мач от редовния сезон в Националната  баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Рос изравни рекорда на отбора за най-много точки в един мач, поставен от Винс Картър от 27-ми февруари 2000-а година.

Йонас Валанчунас добави 17 точки и 12 борби, Кайл Лоури  записа 11 точки и 12 асистенции, а ДеМар ДеРозан се отличи с 10  точки.

Джамал Крауфорд бе най-полезен за Клипърс с рекордните за  сезона 37 точки и 11 асистенции. Блейк Грифин отбеляза 30 точки, а Джей Джей Редик - 18 точки.

Това бе 10-та победа за Клипърс в последните 13 мача. Тимът  игра без Крис Пол, който е с травма на рамото.  Дарън Колисън вкара 12 точки, а Мат Барнс реализира 11 точки за победителите.

През 2014 година вече има три случая, в които играчи реализират 50 или повече точки. Преди него това направиха Кевин Дюрант (52) и Кармело Антъни (62).

В Денвър Уилсън Чандлър записа рекордните си за сезона 25  точки, а домакините прекъснаха серията си от три загуби,  побеждавайки Индиана със 109:96 точки.

Нейт Робинсън и Тимофей Мозгов добавиха всеки по 15 точки. Джей Джей Хиксън се отличи с 14 точки и 13 борби, а Ланс  Стивънсън вкара 23 точки за Индиана.

Кевин Дюрант направи "трипъл-дабъл" - 32 точки, 14 борби и  10 асистенции при завръщането си след контузия на рамото за  седмата поредна победа на Оклахома Сити. Тимът победи със 103:91 точки Филаделфия.

Ди Джей Аугустин реализира 15 от своите 28 точки в  четвъртата част, а Чикаго спечели като гост на Шарлът с 89:87  точки. Майк Конли записа 17 точки, а Зак Рандолф добави 15 точки и  17 борби за успеха на Мемфис над Хюстън с 99:81 точки.