Левски и Лукойл записаха победи

Левски победи като гост Ямбол с 88:82 (21:20, 20:20, 23:22, 24:20) точки в дербито от 15-ия кръг на Теси Национална баскетболна лига за мъже. След успеха Левски се изкачи на трето място в класирането, а Ямбол остана на пета позиция.

Домакините започнаха отлично и поведоха с 13:2, но Левски отговори със серия от 19:2 и обърна резултата в своя полза. Срещата продължи кош за кош, а "сините" нанесоха своя удар в началото на последната четвърт. Възпитаниците на Константин Папазов направиха серия от 13:4, поведоха с 11 точки - 77:66 6:46 минути преди сирената и до края удържаха аванса си.

Най-резултатен за победителите бе Лайънъл Чалмърс с 27 точки. Джордже Мичич добави 15 точки, а с 13 точки и 16 борби завърши Джумейн Джоунс. За домакините капитанът Станислав Говедаров реализира 22 точки. Станислав Славейков добави 18 точки, а с 14 точки и 9 борби приключи Стоян Петков.

В Правец шампионът Лукойл Академик (София) разгроми Берое (Стара Загора) с 56 точки разлика - 106:50 (27:12, 26:22, 18:11, 35:5) "Студентите" поведоха убедително още в началните минути, а последната част направиха серия от 28:0 и я спечелиха с 35:5 точки.

Киърън Ачара бе най-резултатен за победителите със 17 точки. Аландо Тъкър вкара 16 точки при завръщането си след контузия, а Александър Янев завърши с 14 точки. За гостите с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби се отличи Брандън Баудри, а Джошуа Кроуфърд записа 13 точки и 6 борби.