Още четири отбора си осигуриха място в Топ 16 на Евролигата

Още четири отбора си осигуриха място в топ 16 на мъжката Евролига по баскетбол.

В осмия кръг в група "А" Реал Мадрид надделя над руския Нижний Новгород със 101:98 (41:44) в оспорван мач като гост и продължава напред. Испанците, които са лидери с 6 победи и 2 поражения, се възползваха от серия от 8 безответни точки, за да поведат със 73:69 в началото на четвъртата част и запазиха аванса си до края.

Серхио Родригес беше най-резултатен за гостите с 19 точки, а Андрес Носиони добави 15 точки и 9 борби. За руснаците с 22 точки и 8 асистенции се отличи Тейлър Рочести. Домакините допуснаха пето поражение, но все още имат шансове за топ 16.

Ефес Истанбул се наложи над домакина Жалгирис с 66:57 (32:20) и също се продължава напред. Турците взеха солидно предимство след първата четвърт, която спечелиха с 16:2, а до края контролираха мача, за да стигнат до шестата си победа в групата. Донтей Дрейпър беше най-резултатен за гостите с 14 точки, а Стратос Перпероглу добави 13 точки и 8 борби. За Жалгирис, който е четвърти в група "А" с четири победи и четири загуби, 18 точки вкара Джеймс Андерсън.

Защитаващият титлата си Макаби Тел Авив и Уникаха Малага си осигуриха място в топ 16 от група "В". Израелците се наложиха над АЛБА Берлин с 95:89 (42:46) и записаха пети успех в групата след 26 точки на Девин Смит и 21 точки на Брайън Рандъл. Испанският Малага пък пропиля аванс от 20 точки от първото полувреме и допусна поражение от Лимож във Франция с 64:67 (34:21), но четвъртата загуба в надпреварата не беше решаваща.

Така два кръга преди края на първата групова фаза Реал Мадрид, Ефес Истанбул, Макаби Тел Авив и Уникаха Малага се присъединиха към вече осигурилите си място в топ 16 Олимпиакос, ЦСКА Москва, Барселона, Фенербахче и Панатинайкос.

В група "С" Емпорио Армани Милано спечели срещу гостуващия Байерн Мюнхен с 83:81 (37:38) с победен кош на Даниел Хакет 1,5 секунди преди сирената.

Хакет беше най-полезен за италианците с 25 точки, а седмото поражение за германците се оказа фатално и те вече нямат шансове да продължат напред.

В пряк сблъсък за второто място в групата Фенербахче разгроми гостуващия Панатинайкос с 82:64 (36:32) със силна игра след почивката. Така турците записаха шеста победа, а гърците останаха с пет успеха след осмия кръг.