Изравнен клубен рекорд за Голдън Стейт Уориърс (ВИДЕО)

Лидерът в Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт се наложи над гостуващия Ню Орлиънс със 112:85 и записа 11-а поредна победа, с което изравни клубния рекорд по този показател от сезон 1971/1972.

Клей Томпсън наниза 23 точки, а Стивън Къри се отличи с 19 точки и рекордните си за кампанията 11 асистенции. Харисън Барнс завърши със 17 точки и 10 борби, а Деймънд Грийн допринесе с 14 точки и 14 борби за 16-ия успех в 18 мача на Голдън Стейт.

Домакините нанесоха своя удар със серия от 20:4 точки във втората четвърт, след което изцяло контролираха мача.

Антъни Дейвис записа 12-и "дабъл-дабъл" за Ню Орлиънс с 30 точки и 15 борби, но това далеч не беше достатъчно.

Кливлънд постигна пета поредна победа след 90:87 над домакина Ню Йорк. Кайри Ървинг реализира рекордните си за сезона 37 точки, включително и решаващ кош 10 секунди преди края, а звездата на гостите ЛеБрон Джеймс завърши с 19 точки и 12 асистенции.

Кармело Антъни пропусна да изравни със сирената след неточен изстрел от зоната за 3 точки. Той вкара само 4 от 19 опита от игра, а Ню Йорк допусна шеста поредна загуба. Тим Хардауей-младши беше най-добър за домакините с 20 точки, а Амар Студамайер завърши с 18 точки 9 борби.

4126930

Водачът в Северозападната дивизия Портлънд записа трети последователен успех след 88:82 над гостуващия Индиана. Деймиън Лилард реализира 23 точки за домакините, а ЛаМаркъс Олдридж записа четвърти пореден "дабъл-дабъл" след 18 точки и 13 борби.

Родни Стъки беше най-резултатен за гостите с 16 точки. Индиана изравни при 64:64 в началото на четвъртата част, но в последствие Портлънд дръпна със 75:66 и до края удържа, за да запише 12-и успех в последните си 13 мача.