Осасуна измъкна победата над Бетис

снимка: osasuna.es

Осасуна спечели гостуването си на последния Бетис с 2:1 в среща от 19-ия кръг на Примера Дивисион. Двата отбора завършиха мача с по 10 души на терена.

Роберто Торес откри резултата за Осасуна още във втората минута, а в 38-а домакините останаха с намален състав, след като Хосе Делгадо получи втори жълт картон. В 57-а минута Жорди Фигерас си отбеляза автогол и гостите поведоха с 2:0.

В 62-а минута вратарят на Осасуна Андрес Фернандес получи директен червен картон, след като фаулира Рубен Кастро в наказателното поле. Нападателят обаче пропусна отсъдената дузпа, след като прати топката в гредата.

В 80-а минута все пак Бетис стигна до гол, който бе дело на Хорхе Молина. В последните минути гостите от Осасуна пропуснаха две чисти голови положения.

За домакините дебютира бразилецът Лео Баптищао, който ще играе в тима под наем от Атлетико (Мадрид). Той имаше няколко шанса пред вратата на съперника, а в шестата минута дори уцели гредата.

Осасуна няма загуба в последните си четири мача и се изкачи на 12-о място с 21 точки. Бетис е последен в класирането с 11 точки от 19 мача, обобщава БТА.