Нова победа за Петев в Кипър

Тимът на българския специалист Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) постигна очаквана победа с 4:1 над Еносис (Паралимини).

Двубоят бе от 16-ия кръг на кипърското първенство, а успехът позволи на АЕЛ да запази първото място в шампионата на Кипър. Петев и компания имат 37 точки и остават без поражение в местната лига.

Монтейро откри резултата в 11-ата минута за АЕЛ, а само 60 секунди след това дебют с гол отзнаменува новото попълнение Андрия Калуджерович. Два гола добави водещият реализатор на първенството Орландо Са, а между тях в 23-ата минута Михалис Занету вкара почетния гол за гостите.

С две точки по-малко от АЕЛ на 2-о място в класирането пордължава да е местният съперник на АЕЛ Аполон (Лимасол). Днес Аполон надви с 4:2 като гост на Омония. Ермис (Арадипу) пък разгроми Докса (Катокопия) с 5:1.

Следващата седмица е една от най-трудните в календара на Ивайло Петев. Тимът му приема Омония за шампионата, а в сряда играе срещу Апоел (Никозия) в реванш за купата на страната.