Осасуна измете пода с Атлетико

Реал Мадрид остава едноличен лидер в испанската Примера Дивисион, след като днес градският съперник на "белите" Атлетико претърпя звучно корабокрушение с 0:3 при визитата на Осасуна на "Ел Садар".

Срещата от 25-ия кръг на кампанията се превърна в истински кошмар за водения от Диего Симеоне отбор, броени дни след успеха с 1:0 над Милан на "Сан Сиро" в Шампионската лига.

Още на почивката резултатът бе 3:0 в полза на памплонци, които истински съкрушиха своя гост за само 45 минути игра. Алваро Кехудо, Емилиано Арментерос и Роберто Торес бяха точни за домакините, като по този начин Осасуна нанесе и трета загуба на Атлетико от началото на сезона.

Най-доволни от уикенда в Примера несъмнено ще бъдат футболистите на Реал Мадрид. Снощи "кралския клуб" очаквано спечели домакинството си на Елче, а часове по-късно досегашният лидер Барселона загуби гостуването си на Реал Сосиедад. Имайки предвид и поражението на Атлетико, Реал Мадрид е едноличен лидер в класирането с актив от 63 точки. Барса и Атлетико остават на второ и трето място с по 60 пункта на сметката си.

Още в следващия кръг обаче Атлетико Мадрид посреща Реал на своя "Висенте Калдерон". Голямото дерби на Мадрид ще се изиграе на 2 март (неделя) от 18.00 часа българско време. Часове по-късно Барселона посреща Алмерия на "Камп Ноу".

Още от самото начало срещата на "Ел Садар" започна зле за мадридчани. Още в 6' Осасуна откри резултата в своя полза, изпълнявайки корнер пред вратата на "дюшекчиите". Алваро Кехудо бе оставен напълно непокрит в пеналтерията на гостите, като халфът разстреля Куртоа от близка дистанция за 1:0.

4068561

В 21' момчетата на Чоло Симеоне отново бяха покосени. Изключителен гол в мрежата на Тибо Куртоа реализира Емилиано Арментерос, който показа добър контрол над кълбото и от дистанция изстреля топката зад Куртоа - 2:0.

4068563

Пет минути по-късно Атлетико можеше да намали, но Диего Коща не успя да отбележи след добро подаване на Давид Вия.

Всичко за гостите сякаш приключи три минути преди почивката, когато памплонци шокиращо реализираха и трето попадение. Защитата на Атлетико отново отсъстваше напълно, а Роберто Торес с глава отбеляза за 3:0.

4068560

След почивката задачата на мадридчани вече бе почти невъзможна, а играчите на Хави Грасия така и не показаха отпускане в редиците си. И пред двата тима се откриха някои възможности за попадение, но до такова така и не се стигна. Диего Симеоне от своя страна вкара в игра Арда Туран, Коке и Раул Гарсия, но и тяхното присъствие на терена не помогна на Атлетико за нещо повече.