Лацио взе инфарктна победа над последния в Италия

Лацио постигна изключително трудна победа като домакин над последния в класирането на Серия А Сасуоло с 3:2.

Автори на попаденията за "римските орли" бяха Стефан Раду, Мирослав Клозе и Антонио Кандрева, докато за гостите се разписаха Серджо Флокари и Антонио Флоро Флорес.

Така Лацио се спаси от втора поредна издънка срещу опашкар, след като миналата седмица загуби от Катания. "Бианкочелестите" заемат десета позиция в таблицата на италианския шампионат с 35 точки, докато Сасуоло е последен със 17 пункта.

Двата тима изиграха доста скучно първо полувреме, в което домакините взеха аванс с красиво попадение на Стефан Раду в 36-а минута. През втората част нещата на "Олимпико" се промениха и екшънът бе пълен.

Домакините отстъпиха инициативата на своя съперник и бяха наказани от Серджо Флокари, който изравни в 72-а минута. Последва бърз гола на Клозе в 74-а и отново преднина за Лацио. Пет минути по-късно резултата стана 2:2 след гол от пряк свободен удар на Флоро Флорес, а крайното 3:2 оформи Кандрева 7 минути преди края на редовното време.

Като цяло в двубоя Лацио показа доста грешки в отбрана и безидейна игра в предни позиции, въпреки трите гола. Това дава още по-големи поводи за оптимизъм преди реванша с българския шампион Лудогорец от Лига Европа. Мачът е този четвъртък, а разградчани имат и гол аванс от срещата в Италия.

Наставникът на Лацио Едоардо Рея извърши множество промени в сравнение с тимът, който преди три дни бе победен от Лудогорец. Извън състава днес останаха Микаел Сиани, Луис Педро Каванда, Лукас Биглия, Фелипе Андерсон, Ожени Онази, Лорик Цана и Балде Кейта. На тяхно място срещу Сасуоло стартираха Андре Диас, Джузепе Биава, Стефано Маури, Алваро Гонзалес, Кристиан Ледесма, Абдулай Конко и Антонио Кандрева.

За състава на Алберто Малезани атаката поведе Серджо Флокари, който през януари дойде именно от Лацио. Голямата звезда на тима Доменико Бердари седна на пейката, където компания му правеха Лука Мароне и Лука Антеи.

4068572

Лацио започна двубоя по-активно. В началните минути домакините опитаха да наложат предимство по терена и да потърсят бърз гол. Сасуоло пък видимо прие играта в своята половина и действаше на контраатаки.

Гостите обаче рядко грешаха в защита и това затрудняваше играчите на Едоардо Рея. В играта на лациалите личеше пълна безидейност, а дългите топки, с които бе търсен Мирослав Клозе в предни позиции не представляваха трудност за Джанлука Пеголо и защитата пред него.

4068575

В 24-а минута дойде едно от малкото реални положения за домакините. Кристиан Ледесма намери Сенад Лулич с дълго подаване в наказателното поле. Босненецът свали топката към Кандрева, тя обаче стигна до Клозе, който стреля моментално, но защитник на Сасуоло пресече шута на германеца.

Скуката през първото полувреме бе разчупена от страхотния гол на Стефан Раду, с който Лацио излезе напред в резултата. В 36-а минута румънецът получи топката от Ледесма и от около 30 метра стреля мощно към противниковата врата. Топката срещна гредата и се оплете в мрежата на безпомощни Пеголо. Така, без да сътворят нищо особено, "римските орли" успяха да си осигурят аванс след индивидуална проява на свой футболист.

4068574

До края на полувремето те се прибраха в задни позиции, но гостите така и не успяха да направят нещо смислено, с което да затруднят Етрит Бериша и се оттеглиха с гол пасив на почивка.

Лацио заигра по-спокойно след паузата и в 57-а минута можеше да удвои. Раду пробва шут, който се превърна в асистенция за Мирослав Клозе. Германецът бе на отлична позиция наказателното поле и стреля, но намеса на бранител прати топката в ъглов удар, като тя премина на сантиметри покрай гредата.

4068571

Макар че авансът на столичани бе от само един гол, те играеха по-прибрани в своята половина и позволяваха на противника по-често да ги атакува. Футболистите на Сасуоло обаче бяха доста ялови в предни позиции, а по този начин трудно можеха да се надяват да отмъкнат нещо от "Олимпико".

В 69-а минута Сасуоло стигна до най-чистата си възможност до този момент. Алесандро Лонги успя да намери влезлият като резерва Доменико Берарди, който от неудобна позиция успя да отправи удар, но топката мина над вратата.

4068576

Това положение вдъхнови гостите и само три минути по-късно те ликуваха. Ледесма се прояви с ужасяващо подаване, което бе пресечено от противников играч, последва пас на Франчесло Манианели към Серджо Флокари в наказателното поле, който засече кълбото в мрежата на бившия си клуб за 1:1.

Емоциите се обърнаха на 180 градуса още преди да са изминали 120 секунди. Рето Циглер побърза да върне жеста на Ледесма и с подхлъзване в центъра на терена позволи на Алваро Гонзалес да му отнеме. Уругваецът напредна и пусна към Клозе, който се измъкна от Педро Мендеш и преодоля Пеголо, за да изведе Лацио за втори път напред в резултата. Това бе първи гол на Клозе с екипа на Лацио от 6 януари насам.

4068578

Шоуто през втората част продължи и в 79-а минута на терена отново имаше равенство. Джузепе Биава извърши нарушение пред наказателното поле на своя тим. Резервата Антонио Флоро Флорес застана зад топката и я прати зад гърба на безпомощния Бериша - 2:2.

Изравнителното попадение окончателно наелектризира атмосферата на "Олимпико" и лациалите се хвърлиха в отчаяни атаки пред погледа на побеснелите фенове. Това даде резултат в 83-а минута. Лулич и Раду разиграха отляво по атаката на "бианкочелестите", румънецът центрира остро в пеналта и Антонио Кандрева успя да докосне топката, за да ѝ помогне да влезе в мрежата на Пеголо за 3:2.

До края на двубоя Сасуоло потърси нов изравнителен гол, но Лацио устиска победата и трите точки.