Осакатен Ювентус успя да надвие Чезена след дузпа и червен картон

Торинският гранд Ювентус успя да вземе втора поредна победа в италианската Серия А. След като миналата седмица "старата госпожа" успя да победи като гост гранда Милан с 2:1, този път възпитаниците на Луиджи Дел Нери се наложиха не без известна доза късмет над тима на Чезена в Торино с 3:1.

Торинци, които бяха в доста експериментален състав заради дузината контузени и наказани футболисти, започнаха много лошо срещата, пускайки гол още в 10-ата минута. Точен за гостите бе Луис Хименес, който се възползва от добър пас с глава на Матиас Скелото.

В 30-ата минута обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Леонардо Бонучи бе съборен в наказателното поле от Макс Пелегрино и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана вездесъщият Алесандро Дел Пиеро, който матира вратаря на Чезена за 1:1. В 41-ата минута пък Пелегрино, който получи жълт картон при дузпата, получи второ официално предупреждение и остави гостите с човек по-малко.

Това окрили отбора на Ювентус, който успя да стигне до пълен обрат в срещата. В 43-ата минута Клаудио Маркизио центрира добре в наказателното поле, където Фабио Куалярела с глава направи 2:1 в полза на "бианконерите".

През второто полувреме домакините имаха предимство в игрово отношение, имайки човек повече на терена. Сред най-активните на терена бе Винченцо Якуинта, който пропусна няколко добри положения за "старата госпожа".

В 87-ата минута обаче той в крайна сметка успя да намери път към вратата на Чезена и подпечата победата на Ювентус. Резервата Хасан Салихамиджич намери добре тарана в наказателното поле и Якуинта с мощен шут оформи крайното 3:1 за Ювентус.

Така торинци вече имат 18 точки и се нареждат на 4-ото място след 10 изиграни срещи. Лидер е тимът на Лацио с 22, следван от Милан с 20 и Интер с 19.