"Орлетата" клъвнаха безпомощния Дунав, Верея завършва в топ 6!

снимка: lap.bg

Отборът на Пирин (Благоевград) записа втора победа от началото на пролетния дял на Първа лига, след като надви Дунав като домакин с минималното 1:0 в мач от 24-ия кръг. Единственото попадение в срещата отбеляза Радослав Кирилов, а това се оказа и първи гол за футболиста с екипа на Пирин. Така 2 двубоя преди края на редовния сезон "орлетата" на Милен Радуканов са 10-и с 26 точки, докато русенци са едва 12-и с 21 пункта.

В 20-ата минута "драконите" бяха близо да поведат в резултата. Звездата на тима Васил Шопов засече с глава центриране отдясно, но ударът му бе спасен от Георги Георгиев. В 25-ата пък Луков спаси коварен удар с глава на централния бранител на Пирин Костадин Ничев.

Отново вратарят на Дунав се намеси в 31-ата минута, когато Хендерсън изсипа топката към наказателното поле. Никой обаче не успя да я засече, тя тръгна към долния десен ъгъл, което принуди Мартин Луков да избива в корнер.

В 56-ата минута играчите на Милен Радуканов стигнаха до първия гол. Нападателят на "орлетата" Радослав Кирилов получи кълбото на добра позиция, след което я нагласи на десния крак и с точен удар наказа Луков. Това бе първо попадение на Кирилов след 38 двубоя за тима от Благоевград. В крайна сметка това се оказа крайният резултат в срещата, след като до края на втората част двата тима не предложиха интересни положения пред двете врати.

Верея пък си осигури място в първата шестица след редовния сезон в Първа лига. Тимът от Стара Загора надви Славия като гост с 1:0 и вече е недостижим от 7-ия Локомотив (Пловдив), който има 7 точки по-малко при 2 оставащи мача до края. Единственото попадение за Верея на „Васил Левски“ вкара Антон Огнянов в 79-ата минута.

Успехът бе първи за "лъвовете" под ръководството на новия треньор Благомир Митрев. "Белите" вече са в серия от шест поредни мача без победа в елита. Верея събра 35 точки след днешната победа. Славия има 26 пункта и е едва 11-и.