Орландо отново падна, Бостън се предаде в Чикаго

Един от най-добре представящите се отбори в Източната конференция Орландо Меджик записа поредна загуба тази нощ.

Ню Йорк Никс разби „магьосниците" с 96:80 в собствената им „Амуей Арена" и нанесе пета поредна загуба на Орландо, както и седма в последните десет двубоя. Домакините се смъкнаха до 6-о място в конференцията, а до скоро бяха трети.

Това дори не беше най-шокиращата новина през деня. Часове преди срещата треньорът Стан Ван Гънди заяви пред медиите, че звездата на тима Дуайт Хауърд е говорил с ръководството за неговото отстраняване. Малко след изявлението центърът прегърна треньора и каза, че всичко, което излиза в медиите е лъжа, но очевидно не знаеше, че наставникът му е казал всичко на чакащите репортери. След това Хауърд отказа коментар по темата.

От няколко месеца вече се говори, че Ван Гънди е главният виновник за желанието на звездния център да напусне отбора. Двамата не са в добри отношения, а вчера треньорът потвърди слуховете.

Самият двубой не представляваше голям интерес. „Магьосниците" играха изключително слабо в защита, като позволиха на 27-ия отбор по отбелязани тройки да им вкара цели 13. Играта и в нападение беше слаба, след като от 24 опита отбелязаха 9 тройки, а общият процент на стрелба бе 41,7%. Дуайт Хауърд бе тотално надигран от Тайсън Чандлър, като единствено Джейсън Ричардсън беше на ниво.

Никс изиграха страхотен колективен двубой, в който 7 от 9-те използвани играчи завършиха с 9 или повече точки. Решаващо се оказа началото на втората част, в която Смит и Новак вкараха по две тройки и дадоха аванс от 11 точки на гостите.

Най-резултатен за нюйоркчани беше Кармело Антъни, на когото беше дадена и почивка. Той игра 28 минути, в които вкара 19 точки, овладя 8 борби и направи 3 асистенции. Тайсън Чандлър пък се отчете с дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби.

В Чикаго „биковете" прекратиха поредицата си от две загуби след победа на възкръсналия след Мача на звездите Бостън Селтикс. В изключително оспорван двубой Булс постигна труден успех с 93:86 и е едноличен лидер както в конференцията, така и в цялата лига.

Бостън изигра убедително първо полувреме, след което водеше с 11 точки, но всичко се промени в третата четвърт.

Страхотна игра в защита на Йоаким Ноа и Хамилтън комбинирано с атакуващата мощ на Денг, Уотсън и Лукас осигуриха равенство при 58:58, а Уотсън реализира тройка, която даде аванс на домакина. По-късно в двубоя при 71:70 направиха много добра защита, но от 10 метра Лукас стреля преди сирената и даде аванс от 4 точки, което пречупи съпротивата на гостите.

Звездата на тима и MVP за миналата година в редовния сезон Дерик Роуз пропусна 12-и пореден двубой, но се очаква да се завърне в игра в неделя срещу Никс.

Луал Денг беше най-добрият на терена, реализирайки 26 точки, от които 18 през второто полувреме. Йоаким Ноа отбеляза 17 и овладя 9 борби, Уотсън вкара 15 и даде 8 асистенции, а Карлос Буузър завърши с дабъл-дабъл (12 точки, 14 борби).

Пол Пиърс отново бе най-резултатен за своя отбор с 22 точки. Кевин Гарнет отново бе център и записа 12 точки и 14 борби, а Рондо се отчете с 10 и 12 асистенции. Рей Алън започна двубоя от скамейката за едва 5-и път в кариерата си и вкара 14.