Опонентка на Лалова стана номер 1 в спринта за годината

Сребърната медалистка на 100 и 200 метра гладко бягане от Световното първенство в Москва през 2013-та година Мюриел Ауре (Кот д'Ивоар) записа най-добрия резултат в дисциплината спринт на 60 метра на турнира в зала в Хюстън (САЩ).

Ауре, която бе основна съперница на Ивет Лалова в сериите от Диамантената лига миналия сезон, спря хронометрите на 7.05 секунди и излезе начело в световната ранглиста през 2014-та година.

В лично отношение Ауре е бягала по-бързо само в 4 случая, като в сериите тя бяга за 7.17 секунди.

Sporta.bg припомня, че на същия турнир по лека атлетика в Хюстън в края на януари миналата година Ауре постави рекорд на Африка в бягането на 60 метра, спирайки хронометъра на точно 7.00 секунди.

Американката Шонте Бейни финишира на второ място във финала снощи с резултат 7.23 секунди, а трета завърши представителка на Тринидат и Тобаго Мишел Лий със 7.27.

В мъжкия спринт липсваха утвърдените имена, като спечели представителят на домакините Девин Дженкинс с 6.67, следван от сънародника си Кордеро Грей с 6.68.