Олимпик (Марсилия) продължава убедително в първенството

Олимпик Марсилия победи гостуващия Нант с 2:0 и прекъсна  серия от девет поредни мача без поражение на съперника във  френското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Марсело Биелса се утвърдиха на  върха с 34 точки след 15 изиграни срещи, с 4 точки аванс пред  шампиона Пари Сен Жермен, който по-късно днес приема Ница.

Нант остана пети с 24 точки. Футболистите на Олимпик Марсилия имаха трудности в дълги  периоди срещу гостуващия съперник, който имаше най-добрата  защита в Лига 1 преди двубоя, като беше допуснал само 9 гола.

21-годишният Флориан Товен беше в основата на успеха на  домакините. Френският младежки национал откри резултата в 24-ата минута, когато засече подаване на Дмитри Пайет от дясно и  реализира четвъртото си попадение за сезона. След малко повече от половин час игра Джордж-Кевин Нкуду  пропусна отличен шанс да изравни, след като отблизо не успя да  преодолее Стийв Манданда.

Шест минути преди почивката Товен асистира на Род Фани,  който вкара с глава втория гол за домакините. След почивката домакините контролираха сама, а Манданда  трябваше да се намесва решително само веднъж след мощен изстрел  от дистанция на Жордан Верету в 70-ата минута.