Хуб Стевенс се завърна в Щутгарт с разгромна победа

Хууб Стевенс направи успешно завръщане на кормилото на  Щутгарт след убедително 4:1 на терена на Фрайбург в изтеглен мач от 13-ия кръг на германското футболно първенство.

Стевенс замени уволнения заради слаби резултати Армин Фее в  началото на седмицата, а с успеха "Швабите" прекъснаха серия от  три поредни загуби и се измъкнаха от дъното, като вече заемат  16-ата позиция с 12 точки. Фрайбург е 14-и със същия актив.

Австрийският национал Мартин Харник се разписа два пъти, а  Карлос Гресо и Тимо Вернер оформиха едва третата победа на  гостите в шампионата досега.

Владимир Дарида вкара за домакините, които играха с човек  по-малко в последните 20 минути след директен червен картон на  Стефан Митрович.

"През първото полувреме имахме и малко късмет, но след  почивката играхме много добре на контраатака. Показахме на какво сме способни", коментира Стевенс.

Холандецът за втори път поема Щутгарт, след като в края на  миналия сезон води отбора в последните десет мача и го спаси от  изпадане. Гостите откриха резултата в 31-ата минута, когато Харник  засече с глава центриране от корнер на Мориц Лайтнер.

Фрайбург изравни три минути преди почивката с хубав удар от  25 метра на Дарида, който малко по-късно получи нова възможност, но нацели напречната греда. Щутгарт отново поведе в 52-ата минута. Колумбиецът Гресо  направи добавка, след като вратарят Роман Бюрки само успя да  отбие шут на Кристиан Гентнер.

В средата на втората част Тимо Вернер направи 3:1 след  асистенция на Лайтнер, а само две минути по-късно Митрович беше  отстранен от игра за нарушение на границата на наказателното  поле срещу откъсващия се Харник. В 76-ата минута австриецът вкара втория си гол в мача след  извеждащ пас на Готоко Сакай.

"Победа срещу пряк конкурент и то като гост винаги дава  допълнителна увереност. Все пак не можем да бъдем спокойни. Все  още сме в опасната зона и трябва да работим здраво, за да  напреднем още в класирането", каза Стевенс.