Олимпиакос спечели Купата на Гърция за 25-ти път в историята си

снимка: olympiacos.org

Шампионът Олимпиакос спечели трудно 25-тата си Купа на Гърция, която е и първа от 2009-а година насам, побеждавайки с 2:1 Атромитос след продължения във финалната среща на турнира, предаде БТА.

Благодарение на гол на Давид Фустер, Олимпиакос записа първи дубъл и повтори постижението си от преди три сезона. Рафик Джебур даде аванс на гръцкия колос в 29-та минута, а Валтер Иглесиас изравни за Атромитос 14 преди края.

Фустер обаче беше точен с глава само минута преди последния съдийски сигнал на второто продължение, с което спечели Купата за отбора си.

Въпреки привидно трудния успех, футболистите на Олимпиакос имаха пълно превъзходство. Те пропуснаха множество положения през първата част, а Хосе Олебас изпусна и дузпа.