Олимпиакос и Реал Мадрид продължават без загуба в Евролигата

Олимпиакос и Реал Мадрид продължават без загуба, а Макаби Тел Авив и Галатасарай се класираха за втората групова фаза на Евролигата.

В група "А" Партизан (Белград) победи гостуващия Будивелник (Киев) със 76:61 точки и запази шансове да продължи напред в надпреварата. С 15 точки, 10 асистенции, 6 борби и 5 отнети топки за победителите се отличи Богдан Богданович, а домакините дори поведоха с 26 точки разлика в последната четвърт.

Останалите два мача от групата са по-късно днес.

Реал Мадрид постигна осми пореден успех след 78:71 точки като гост на Милано (Италия) в група "В". Гостите направиха серия от 19:4 и поведоха с 42:23 във втората част. Руди Фернандес завърши с 16 точки, 5 борби и 3 асистенции за Реал.

Френският Страсбург записа инфарктна втора победа в същата група срещу Жалгирис Каунас (Литва) със 77:76 точки, след като Луис Кемпбъл вкара кош със сирената. Рикардо Гриър завърши с 16 точки, 7 борби и 6 асистенции за победителите, а Кемпбъл добави 15 точки. Джъстин Дентмън бе най-полезен за Жалгирис с 18 точки.

В група "С" защитаващият титлата си Олимпиакос (Гърция) спечели като гост на Байерн (Мюнхен) със 105:103 точки. Стратос Перпероглу донесе успеха на Олимпиакос с успешни стрелби от линията за наказателен удар в последните секунди. Той завърши с рекордните за кариерата си в турнира 25 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка.

Василис Спанулис добави 24 точки и 7 асистенции. Брайънт Дънстън се отчете с 13 точки и 7 борби. Костас Слукас реализира 11 точки и подаде 8 точни паса. За домакините, които губят четвърти пореден мач, Малкълм Дилейни завърши с 22 точки и 5 борби.

Галатасарай (Турция) победи Уникаха (Испания) със 78:70 точки и се класира за топ 16. Карлос Аройо завърши с 22 точки и 5 асистенции за успеха, а Ендер Арслан добави 17 точки. Карлос Суарес реализира 16 точки и спечели 8 борби за Уникаха.

В друг трилър Монпепаски (Сиена) победи Зелона Гора (Полша) с 60:59 точки с кош със сирената. Джеф Виджиано бе точен 1.1 секунда преди края. За домакините Ерик Грийн завърши с 13 точки, а за гостите - Владимир Драгичевич записа 20 точки.

В група "Д" Макаби Тел Авив (Израел) си осигури участие в следващата фаза след успех над гостуващия Кубан Краснодар (Русия) със 75:73 точки, информира БТА. Победният кош отбеляза Софоклис Схорцанитис.

Схорцанитис бе най-резултатен за Макаби с 15 точки, а Дейвид Блу вкара 13 точки. За гостите Мантас Калниетис записа 18 точки, 7 борби и 6 асистенции.

Другите два мача от групата са по-късно днес.