Олеле! Юнайтед на Оле аут от ШЛ

Голям провал! Манчестър Юнайтед записа поредна издънка след доброто начало при Оле Гунар Солскяер и се прости с шансовете си да играе в Шампионската лига наесен. Червените дяволи завършиха 1:1 с тоталния аутсайдер на Острова - Хъдърсфийлд, и загубиха теоретични шансове за 4-тото място, от което изостават на 4 точки кръг преди края.

Скот Мактоминей откри резултата в осмата минута, когато двойно подаване между Мата и Погба доведе до рикошет в крака на играч на домакините, топката попадна в шотландския полузащитник, който я прати в мрежата.

60-ата минута домакините успяха да изравнят, след като топката попадна във вратаря Льосъл след корнер, а той успя със страхотен дълъг пас да намери Исаак Мбенза след слаба намеса на Люк Шоу и за нападателя не остана нищо друго освен да преодолее Давид Де Хеа.

Арсенал също се издъни след 1;1 у дома с Брайтън. Така Челси и Тотнъм почти на 99 процента ще правят компания в ШЛ на Ливърпул и ман Сити, що се отнася до представителите от Англия. Арсенал има шанс да се класира за лигата на най-богатите и през Лига Европа, където ще играе на финал, ако не се срине в Испания, гостувайки на Валенсия с преднина от 3:1 от първата среща.