"Олд Трафорд" уважи, а Юнайтед натъжи Солскяер

„Олд Трафорд“ изживя една от най-щастливите си вечери от началото на сезона в английската Висша лига, след като Манчестър Юнайтед срази с 2:0 новака Кардиф в изпълнен със събития двубой.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута от Робин ван Перси, който бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите и с добавка даде аванс на „червените дяволи“. Така холандският национал ознаменува завръщането си в игра с отбелязване на 8-ия си гол във Висшата лига.

Спокойствието в редиците на Юнайтед бе установено обаче чак в 60-ата минута, когато Ашли Йънг с далечен изстрел по красив начин увеличи преднината на „червените дяволи“ и прекърши крилете на търсещите изравняване гости – 2:0.

Така Манчестър Юнайтед събра 40 точки и се доближи само на 2 от 6-ия в класирането Евертън след 23 кръга. По същото време „карамелите“ играеха градското си дерби на „Анфийлд“ срещу Ливърпул.

4061302Новакът от столицата на Уелс пък остава на последното 20-то място с актив от 18 пункта, колкото имат Съндърланд и Уест Хям, които обаче са с мач по-малко.

Кардиф пък стана 30-ият различен отбор, срещу който Робин ван Перси се разписва в Премиършип. Също така голаджията на Юнайтед вече има 5 гола в последните си 6 появявания в игра.

В състава на Манчестър Юнайтед присъстваше най-актуалният и обсъждан футболист в Англия през последните дни – Хуан Мата, който щеше да дебютира на „Олд Трафорд“ само ден след като бе представен официално пред медиите като рекордната покупка на „червените дяволи“. Испанецът бе сред най-активните на терена и напусна под аплодисментите на феновете четвърт час преди края на срещата.

На вратата на домакините застана Давид де Хеа, а пред него в защита се подредиха Рафаел, Крис Смолинг, Джонатан Еванс и Патрис Евра. Антонио Валенсия, Фил Джоунс, Раян Гигс и Ашли Йънг подпомагаха по-офанзивните Уейн Рууни, Робин ван Перси и Мата.

Завръщането на дуото Рууни – ван Перси бе поредната добра новина за феновете на Юнайтед след привличането на Мата за рекордните 37.1 милиона паунда от Челси. Привържениците, напълнили „Олд Трафорд“, имаха много поводи за аплодисменти – освен присъствието на Мата и завръщането на Рууни и ван Перси, те наградиха с овации завърналият се „у дома си“ Оле Гунар Солскяер.

Още в 8-ата минута трибуните ликуваха, след като ван Перси откри резултата от чиста позиция в наказателното поле. Хуан Мата намери вляво включилия се напред Евра, който подаде на ван Перси, а холандеца прати кълбото към Йънг. Последва центриране и удар в ръцете на вратаря на Антонио Валенсия, като при добавката ван Перси без особени проблеми се разписа за 1:0.

Мата можеше да дебютира с асистенция за Юнайтед, след като в 18-ата минута с хубаво центриране даде шанс на включилия се от задна позиция Ашли Йънг да стреля отблизо, но англичанинът се размина с кълбото.

4061304В 23-ата минута пък Кардиф получи двоен шанс да разочарова домакинските фенове – Уитингам очакваше топката на далечна греда, за да я засече след центриране, но бе изпреварен от Смолинг. При изпълнението на корнера последва изстрел с глава, който трябваше да бъде отразен с крак от Давид де Хеа.

Робин ван Перси изпусна чудесен шанс да внесе повече спокойствие в редиците на Юнайтед с отбелязване на втори гол, но от малък ъгъл по диагонала не можа да прати кълбото в мрежата.

Все пак, домакините контролираха напълно топката и с изключение на няколко центрирания отдясно, не допускаха изненади пред вратата на Де Хеа. Отличната успеваемост при пасовете на пръв поглед осигуряваше контрол на домакините, но те се нуждаеха от още поне един гол след почивката.

Кардиф упражни впечатляващ продължителен натиск пред наказателното поле на домакините си, но нелепи неточности в завършващата фаза пречеха на възпитаниците на Оле Гунар Солскяер да стигнат до заслужен изравнителен гол.

За тяхно съжаление ентусиазмът им бе потушен в 60-ата минута, когато Ашли Йънг получи прекалено много пространство пред пеналтерията и с диагонален изстрел в левия ъгъл не остави никакви шансове за вратаря Маршал – 2:0.

Така със спокойствие и майсторство Юнайтед успя да съхрани комфортния си аванс и да подари на феновете си трета поредна домакинска победа в английската Висша лига.