Фулъм продължава свободното падане

Суонси победи Фулъм с 2:0 като домакин в двубой от 23-ия кръг на Премиършип и приближи тима на Димитър Бербатов към участие в Чемпиъншип догодина.

Головете за "лебедите" вкараха Джонджо Шелви в 61-а и Чико Флорес в 76-а минута, а българският нападател имаше частична вина за второто попадение, тъй като топката се отклони от него преди да навести вратата на Маартен Стекеленбург.

Иначе Бербатов се отличи с няколко добри паса и един опасен удар с глава през второто полувреме, а в 84-а минута бе заменен от Мумер Танкович. Спекулациите за трансфер на бившия национал не секват и ако до края на трансферния прозорец той  бъде продаден, може да се окаже, че тази вечер е изиграл последния си мач за Фулъм.

Победата прати Суонси на 10-о място в таблицата на Висшата лига с актив от 24 точки и отдалечи уелския тим от зоната на изпадащите. До нея обаче се приближиха "котиджърс". Лондончани имат 19 точки, само една повече от последните три тима - Уест Хям, Съндърланд и Кардиф. Те обаче все още не са изиграли своите мачове и след края на кръга може да се окаже, че Фулъм е сред изпадащите.

За домакините от Суонси в игра се завърна Джонатан де Гузман и Пабло Ернандес, а на пейката седнаха Жорди Амат и Алехандро Позуело.

Големият завръщащ се в състава на Рене Мюленстийн бе българският нападател Димитър Бербатов, който пропусна двубоя с Шефилд Юнайтед за ФА къп през уикенда. Вчера мениджърът на Фулъм сподели, че очаква Митко да остане в тима поне до края на сезона.

На практика холандският специалист заложи на същия състав, който загуби от лидера Арсенал в Премиършип преди десетина дни. Извън групата остана Адел Таарабт, което потвърди слуховете, че мароканецът ще подсили Милан.

На "Либърти стейдиъм" се изправиха два от отборите с най-лоша форма в английския елит. Фулъм имаше 11 поражения в последните си 14 мача и само 1 точка, спечелена далеч от дома. Домакините пък имаха само една победа в последните си 8 срещи.

4061333

"Лебедите" започнаха срещата доста активно и в 14-а минута създадоха първата сериозна опасност в мача. Джонатан де Гузман и Анхел Ранхел комбинираха отлично отдясно, за да доставят топката на Джонджо Шелви, чийто удар обаче прелетя над вратата, защитавана от Маартен Стекеленбург.

Шест минути по-късно и гостите се отчетоха със сериозен пропуск. Киърън Ричардсън центрира сполучливо от фаул и Бреде Хангеланд успя да отиграе с глава, но над вратата.

До края на полувремето и двата тима имаше за какво да съжаляват. Герхард Тремел спаси удари на Клинтън Демпси и Ашкан Дежага, а играчите на Михаел Лаудруп дори уцелиха греда. Това се случи в 40-а минута, когато Шелви засече центриране на Пабло Ернандес отдясно, но напречната греда спаси Стекеленбург.

4061335

През първата част най-доброто, с което се отчете Димитър Бербатов бе един хитър извеждащ пас към Клинт Демпси в 32-а минута, но Тремел успя да се намеси квалитетно и отново да разочарова лондончани.

Суонси започна второто полувреме много по-настоятелно. Още в 52-а минута Джонатан де Гузман центрира добре към Чико, който стреля с глава, но Стекеленбург спаси. Само след 4 минути холандският страж отново трябваше да се намесва след удар на Де Гузман.

В 58-а минута в игра за домакините влезе Нейтън Даяр, който се завърна в игра за първи път от 15 декември насам, когато получи трвама при победата на "лебедите" над Нюкасъл. Той раздвижи играта на Суонси още повече.

В 59-а минута Дайър освободи пространство за Джонджо Шелви, който отново изпробва мерника си, но топката профуча на сантиметри покрай дясната греда.

4061336

Две минути по-късно шансът се усмихна на домакините. Те разиграха пред дъгата на наказателното поле на Фулъм. Дайър подаде на Шелви, той стреля към Стекеленбург и след двоен рикошет в противникови футболисти топката влетя в мрежата на "котиджърс" за 1:0.

Резултата принуди Рене Мюленстийн да промени схемата си и да заиграе с двама нападатели, пускайки в игра Дарън Бент. Това пък освободи повече празни пространства в центъра на терена за играчите на Михаел Лаудруп.

Доминацията на Суонси продължаваше да е пълна, а в 68-а минута Стекеленбург отново трябваше да вади хубав шут на Де Гузман.

Всичко за Фулъм приключи в 76-а минута, когато Де Гузман центрира отдясно от фаул, а Чико Флорес бе изпуснат от отбраната на гостите и с глава направи 2:0. Частична вина за гола имаше и Димитър Бербатов тъй като топката се отклони от него преди да навести мрежата на Стекеленбург.

Само две минути по-късно българският нападател можеше да се реваншира , след като надскочи Шелви при едно центриране на Киърън Ричардсън, но не успя да отправи хубав удар с глава.

swansea city 2-0 fulham - all goals and...by GoalsArenaa