За пръв път треньор от Европа води отбор от НБА

Ману Джинобили вкара 28 точки за успеха на Сан Антонио, който се наложи със 106:100 над Индиана Пейсърс без треньора си Грег Попович, който беше приет в болница за лека хирургическа интервенция.

Италианският му помощник Еторе Месина води състава днес и стана първият европеец, който ръководи- макар и временно, отбор от НБА в редовния сезон. Джинобили е работил под ръководството на Месина през 2001-а година в отбора на Болоня и още в първия сезон в европейския баскетбол демонстрира сериозна класа.

Тони Паркър вкара 21 точки за Шпорите, а Кауи Леонард добави 21 точки и 13 борби. Така Сан Антонио записа 10-а победа от началото на сезона в 14 мача. ЛеБрон Джеймс вкара 29 точки, а Кевин Лав добави 21 и Кливланд Кавалиърс взе малък реванш от Вашингтон Уизърдс, побеждавайки го със 113:87.

Преди пет дни двата отбора се срещнаха в американската столица и Вашингтон би с 91:78. Кливланд има 7 победи и 7 поражения от началото на първенството. За 36 минути Джеймс добави още 10 борби и 8 асистенции. За гостите Расуал Бътлър вкара 23 точки, а Пол Пиърс завърши с 15.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Голдън Стейт се наложи със 111:96 над Орландо с 28 точки на Стивън Къри, включително шест тройки. Това е трета поредна победа за Воините над Орландо, а Къри напусна терена за заслужена почивка в четвъртата част. Седем играчи на победителите, които имат 12 победи от 14 мача, завършиха срещата с двуцифрен личен актив, като Харисън Барнс се отличи с 16.

Далас Маверикс прекърши Ню Йорк със 109:12 след продължение, като Дирк Новицки вкара рекордните за него през този сезон 30 точки. Далас има 11 победи и 5 поражения, докато Ню Йорк инкасира 12-а загуба в 16 мача. Тайсън Чандлър вкара 17 точки и взе невероятните 25 борби за победителите. За гостите не игра Кармело Антъни, който има лека контузия. Водачът на Изток Торонто Раптърс направи най-резултатния мач и се наложи над Атланта със 126:115. ДеМар ДеРозан отбеляза 27 точки, а Лу Уилямс завърши с 22, като в четвъртата част прекара повече време на пейката.

С тази победа канадците продължават да подобряват личните си рекорди, а победата им е 11-а в последните 12 мача- най-добро постижение в 20-годишното им участие в НБА.

Торонто има общ баланс 13 победи от 15 мача до момента през сезона. Кайл Лоури също игра много добре и реализира 14 точки, като взе и 13 асистенции за Торонто. Джеф Тагуе се отличи с 24 точки и 12 асистенции, а Ал Хартфорд приключи с 23. Ястребите са на 2-а позиция в Югоизточната дивизия с баланс 7/6.