Огнени безредици в битка за Купата на Германия (СНИМКИ)

снимка: twitter.com

Феновете на Херта (Берлин) и Ханза (Рощок) предизвикаха масови безредици по трибуните на стадиона на третодивизионния тим в мач за Купата на Германия снощи. Двубоят трябваше да бъде прекъсван от главния съдия цели два пъти за повече от 15 минути. Той изведе двата тима в съблекалните на "Остсеестадион" заради запалени димки и бомбички, които прехвърчаха между двата сектора с привърженици. Няма информация за пострадали.

Те си сложиха качулки и започнаха палене на знамена на противниковия отбор и използване на пиротехника с цел телесни повреди. Полицията веднага се намеси, но не успя бързо да укроти темпераментните фенове на Херта. Мачът дори щеше да бъде прекратен, но реферът реши той да продължи след намесата на полиция и пожарна, която изгаси огъня, бушуващ из трибуните.

Иначе Херта се оказа краен победител в напрегнатата срещу. Елитният столичен тим спечели с 2:0 с голове на Мичел Вайзер в 86-ата и на Сеад Ибишевич в 90-ата минута.