Официално: Никола Анелка поднови договора си с Челси до лятото на 2012 г.

галерия:

Френският таран на Челси Никола Анелка реши да си подари малко позитивни емоции, след като днес от "Стамфорд Бридж" потвърдиха, че нападателят е парафирал нов контракт с английския шампион.

 

Новият договор на Анелка с Челси е до лятото на 2012 г., което е и удължаване с една година на предишния му контракт с клуба.

 

31-годишният Анелка се присъедини към лондонския клуб в началото на 2008 г., когато бе привлечен от Болтън. За времето си на "Стамфорд Бридж", Анелка съумя да реализира 42 попадения в 138 срещи за "сините", като се превърна във важен елемент в атаката на тима.

 

"Челси е голям клуб, където имам шанса да играя с големи футболисти. Харесвам този клуб, харесвам и Лондон", коментира Анелка.

 

"Не изпитвам нужда да се местя другаде, като съм щастлив, че подписах нов контракт с Челси. Зная, че ни предстоят още големи мачове и титли", добави французинът.