Официално: Алгерсуари в Торо Росо и през новия сезон

галерия:

Scuderia Toro Rosso обяви официално, че Хайме Алгерсуари остава в отбора и през 2010 г. Негов съотборник отново ще бъде Себастиен Буеми, който по-рано договори личните си условия.


19-годишният испанец стана най-младият пилот, участвал в Гран при, след като замени Себастиен Бурде в старта за Голямата награда на Унгария миналия сезон. Негласна тайна бе, че той ще остане в Toro Rosso и през 2010 г., но официалното потвърждение дойде едва днес.


„Той свърши наистина добра работа с оглед на това, че дебютира в средата на 2009 г., в Гран при на Унгария. Показа стабилен прогрес през втората половина на година и впечатляваща зрялост, особено за неговите 19 години", коментира тим-шефът Франц Тост.


„И през тази година той ще трябва да учи, тъй като всички писти през първата половина на сезона ще са нови за него. С назначаването на Хайме за пореден път показваме, че изпълняваме нашия ангажимент да помагаме за развитието на младите пилоти от програмата на Red Bull."


Алгерсуари става третият испанец на стартовата решетка за сезон 2010 след Фернандо Алонсо (Ferrari) и Педро де ла Роса (Sauber), което е рекорд за страната.