Очаквано: Литекс премаза аутсайдера Ботев насред Враца

Отборът на Литекс записа втора победа в българския шампионат за този сезон, след като днес воденият от Христо Стоичков състав разгроми с 4:0 най-слабия тим в елита Ботев Враца.

Двубоят се изигра на ст. "Христо Ботев" във Враца, но домакините по никакъв начин не успяха да окажат съпротива на гостуващия отбор. Герасим Заков отбеляза два гола за Литекс, докато по едно попадение добавиха Александър Цветков и Георги Миланов. Домакините от Ботев пък пропуснаха дузпа в началото на втората част, когато Илко Пиргов спаси изстрела на Александър Якимов от бялата точка.

Още през първата част гостите от Ловеч решиха всичко в своя полза, вкарвайки три безответни попадения във вратата на Иванов. "Оранжевите" можеха да направят преднината си и по-убедителна, но футболистите на Христо Стоичков пропуснаха изгодни шансове за още голове.

В 7' Николай Бодуров обстрелва вратата на домакините с глава, но неточно. В 15' Литекс осъществи добра атака в половината на Ботев, като Цветков изведе Георги Миланов на добра позиция, но националът не успя да преодолее Иванов.

Логичното все пак се случи в 23', когато резултатът на ст. "Христо Ботев" бе открит. Джузепе Пира от състава на врачани допусна нелепа грешка и предостави кълбото на Герасим Заков, който от близка дистанция отбеляза за 0:1.

Последваха нови шансове пред Никола Иванов и Георги Миланов, за да се стигне до 40', когато преднината на Литекс бе удвоена. Удар с глава на Заков срещна гредата, но при добавката Александър Цветков не сбърка и отбеляза за 0:2. До почивката имаше достатъчно време и за трети гол, а Георги Миланов най-сетне успя да вкара кълбото в мрежата, стреляйки с хубаво воле от границата на наказателното поле.

Второто полувреме във Враца започна интригуващо, след като в 47' Ботев получи правото да изпълни дузпа. Николай Бодуров фаулира Челесте в наказателното поле на Литекс, но Илко Пиргов отрази изстрела на Александър Якимов.

Отсъдената дузпа сякаш мотивира допълнително гостите, а в 61' Ботев инкасира и четвърти гол в своята врата. Георги Миланов центрира в наказателното поле на домакините, а Никола Колев върна топката към Герасим Заков. Таранът на Литекс стреля с глава и реализира за 1:4, бележейки второто си попадение в срещата.

До края на мача нови голове в двете врати не паднаха, а гостите от Ловеч направиха нови пропуски пред вратата на Иванов, пропускайки да направят успеха си още по-убедителен. Така Литекс събра актив от 8 точки след четири изиграни срещи, докато Ботев продължава да няма записана точка на сметката си.