ЦСКА избухна в Своге и разгроми Миньор

ЦСКА зарадва привържениците си с първа победа във Виктория футболно първенство, след като мина с гръм и трясък през Своге и удари Миньор с 4:1.

Станко Йовчев записа името си сред голмайсторите цели два пъти, а останалите попадения бяха дело на Антон Карачанаков, който вече има 3 на сметката си до момента в шампионата. Иначе домакините поведоха в резултата чрез Милен Василев, но не можаха да избегнат изразителното поражение.

Така след загубата от Литекс с 0:1 на старта на А група и последвалите равенства с Черноморец (1:1) и Локомотив Пловдив (0:0), ЦСКА прекратява негативната си поредица без победа в първенството.

„Червените" вече имат 5 точки в актива си, въпреки че клубът се намира в тежко състояние заради финансови лишения, спрени трансфери, забрана за картотекиране на дузина играчи и запориране на акции.

Миньор пък записа второ поражение в А група и остава с 2 пункта, спечелени от ремитата 0:0 с Литекс и Локомотив София.

Домакините започнаха отлично срещата и упражниха сериозен натиск, който даде отражение върху резултата в 15-ата минута - Милен Василев пое топката след неправилно отиграване на Тодор Янчев и с прекрасен удар матира вратаря на „червените" Томаш Черни.

Преди това Брахими имаше две опасни положения пред себе си, които не можа да реализира, а ЦСКА се активизира след полученото попадение. „Армейците" сравнително бързо успяха да изрявнят, когато в 27-ата минута Карачанаков изпълни по перфектен начин пряк свободен удар в близост до наказателното поле и възстанови ремито - 1:1.

Втората част стартира с по-активни действия на гостите от София, които рано-рано осъществиха пълен обрат срещу съперника си - Нджонго Присо центрира отлично отдясно и качи топката на главата на Йовчев, за когото бе лесно да я прати в мрежата - 1:2 в 52-ата минута.

Антон Карачанаков бе много деен след почивката и след негов пробив стана и третото попадение за ЦСКА. Той намери с премерен пас Йовчев, който избегна засадата и от малък ъгъл преодоля вратаря на домакините Боян Пейков за 1:3 в 58-ата минута.

След още няколко неуспешни удара на Карачанаков, дойде и неговият ред да се разпише за втори път - поредният му гол от далечен удар падна в 72-ата минута, когато не остави никакви шансове на стража на Миньор и фиксира крайното 1:4.

Треньорът Стойчо Младенов дори се възползва от трите си смени в последните 5 минути, заменяйки голмайсторите си и бранителя Ангел Грънчов - на техните места се появиха Ненов, Долапчиев и Стоичков.