Очаквано: Байерн срещу Сити на финала в Мюнхен (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен ще спори с Манчестър Сити на финала на турнира "Ауди Къп", след като победи бразилския Сао Пауло с 2:0.

По-рано тази вечер "гражданите" се наложиха с 5:3 над Милан в доста атрактивен сблъсък.

Головете за тима на Хосеп Гуардиола отбелязаха Марио Манджукич и 19-годишния юноша Мичел Вайзер, а стражът на бразилците Рожерио Сени пропусна дузпа в края на двубоя.

За първи път в игра това лято за Байерн се появиха Бастиан Швайнщайгер, а баварците имаха надмощие през целия двубой.

През първото полувреме обаче голове не паднаха, а основната заслуга за това бе на легендарния Рожерио Сени.

През втората част баварците успяха да материализират превъзходството си. В 55-та минута Ариен Робен центрира отдясно, Толой игра с глава, но топката достигна до Манджукич и той се разписа за 1:0.

Четири минути преди края Мичел Вайзер оформи крайното 2:0. Ударж на Шердан Шакири се отби от гредата и младокът направи добавка, за да оформи финалния резултат.

В 88-та минута Рожерио Сени застана на точката за изпълнение на дузпа, но колегата му Мануел Нойер отрази.

Така от 21:30 часа утре Байерн ще се изправи срещу Манчестър Сити на финала, а от 19:15 Милан и Сао Пауло ще спорят за третото място.

Bayern vs Sao Paulo 2:0 MATCH HIGHLIGHTSby footballdaily1