Фенербахче се добра до равенство срещу Ред Бул Зацбург

Фенербахче стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Ред Бул Залцбург в първи двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Двубоят бе равностоен, но домакините успяха да излязат напред в резултата с гол на Алан в 68-та минута. Срещата отиваше към успех за австрийците, но в петата минута на даденото от съдията продължение Кристиан донесе равенството на Фенербахче, а с това и предимството от гола на чужд терен преди реванша.

Мьолде и Легия Варшава също направиха 1:1. Домакините бяха по-дейният отбор и логично поведоха с попадение на Даниел Чима в 29-та минута. В 68-та обаче Владимир Двалишвили възстанови равенството и направи поляците фаворит за ответния сблъсък.

При 1:1 завършиха и отборите на АПОЕЛ Никозия и Марибор. Отново домакините излязойа напред с попадение на Есмаел Гонсалвеш в 21-та минута , но в 64-та минута Тавареш изравни и развали вечерта за четвъртфиналистите в Шампионската лига отпреди два сезона.

Единственият фаворит, който тази вечер постигна успех бе шотландският Селтик. Крис Комънс донесе понедата на своите едва в 76-та минута срещу шведския Елфсборг, но минималният резултат оставя реваншът отворен.

Sporta.bg припомня, че българският представител в Шампионската лигаЛудогорец победи Партизан с 2:1 и си осигури преднина преди реванша на 6-т август.