Обрат и два червени картона белязаха успех на Лудогорец в дербито с ЦСКА-София!

снимка: lap.bg

Лудогорец победи основния си конкурент за титлата ЦСКА-София с 3:2 в повече от драматичен сблъсък на "Лудогорец Арена", който бе от втори кръг на шампионския плейоф в Първа лига. Обрат и два червени картона белязаха трилъра в Разград, след който разградчани дръпнаха с 6 точки на преките си опоненти за трофея.

Кирил Десподов поведе гостите напред, но Якуб Шверчок изравни. ЦСКА-София остана с човек по-малко след изгонването на Жеферсон, но това не попречи на "червените" да поведат отново чрез Рубен Пинто. Наставникът на Лудогорец Димитър Димитров бе изгонен на трибуните след бурни протести.

Клаудиу Кешеру и Якуб Шверчок обаче донесоха пълния обрат и късния успех на "орлите".

Лудогорец пръв погледна към вратата на съперника. "Орлите" на Херо напомниха за своята голяма класа в 10-ата минута, когато бяха много близо и до първия гол в мача. Върджил Мисиджан навлезе технично в полето на гостите и отправи страхотен изстрел в далечния ъгъл. Късметът обаче се усмихна на "армейците", тъй като топката срещна страничната греда на Черниаускас.

Лудогорец имаше втори голям шанс да поведе в 30-ата минута. Сисиньо пробва много хитър пас, който за части от секундата можеше да се превърне и в гол на Мисиджан. Чорбаджийски обаче се намеси и изби топката от Вура. Домакините продължиха да пропускат изгодни положения с лека ръка. Упражнението бе повторено в 34-ата минута, когато Натанаел отправи остър пас, успореден на голлинията. Куп "червени" играчи се разминаха с коженото кълбо, но същото стори и Кешеру, който искаше да реализира технично с пета.

Във втората минута от добавеното време на първата част обаче блесна геният на Кирил Десподов, който донесе преднина на тима на Стамен Белчев. 21-годишното крило изпълни перфектен пряк свободен удар и препарира стража на "орлите" Ренан за 1:0.

Въпреки лошия финал на първата част, играчите на Димитър Димитров съумяха да запазят самообладание и бързо да изравнят след паузата. ЦСКА сътвори грешка при изнасянето на топката, която позволи на Кешеру да подава към дебнещия в наказателното поле Шверчок. Появилият се на почивката поляк се възползва от голяма грешка на Чорбаджийски и майсторски матира Черниаускас за 1:1.

В 54-ата Кешеру удари греда с невероятен изстрел, като пропусна да поведе разградчани напред. В 55-ата пък Жеферсон от ЦСКА-София бе изгонен за нелеп втори жълт картон. Той фаулира Дяков и бе изгонен, като извърши две нарушения само за минута.

Екшънът в Разград стана пълен, след като в 61-ата минута треньорът на "орлите" Димитър Димитров бе пратен на трибуните заради невъздържаните си реакции спрямо главния съдия. Херо побесня от решението на Станислав Тодоров, който не пожела да покаже червен картон на Фернандо Каранга, фаулирал грубо Сисиньо около тъчлинията.

В 70-ата минута чудото за гостите се случи. "Червените" майсторски комбинираха около аутлинията, където Едвин Джеси сътвори решителната голова асистенция. Холандецът подаде за Пинто, преди шпагата на Козмин Моци, като португалецът не чакаше втора покана и с впечатляващ изстрел постави на колене Ренан.

Лудогорец не се предаде, а и нямаше друг избор. В 84-ата минута Натанаел центрира от фланга, след което се създаде кратко меле пред Черниаускас. Марселиньо действа най-разумно в наказателното поле, връщайки назад за дебнещия Кешеру, който от близка дистанция направи 2:2.

Обратът бе пълен две минути преди края на срещата, когато Якуб Шверчок отбеляза втория си гол в мача и докара до екстаз домакинските привърженици.

Така Лудогорец дръпна с 6 пункта на първото място и вече има 72 точки. Тимът на Стамен Белчев пък бе на път да спечели за втори път този сезон в Разград, но накрая силите на "червените" не издържаха и те останаха с 66 пункта на втората позиция.