10 сърцати "канарчета" изкълваха безпомощен Левски, златната резерва пак бележи

снимка: SPORTA.BG

Ботев (Пловдив) показа на Левски как се играе с 10 човека и надви "сините" с минималното 1:0 в Коматево. "Канарчетата" играха с човек по-малко от края на първото полувреме, когато Димитър Пиргов бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Обертан. Това обаче не се оказа решаващо за тима на Николай Киров, който показа борбеност, хъс и търпение, за да стигне до ценния успех.

Той дойде след гол на златната резерва на Ботев Стивън Петков. Бившият играч на Левски се появи като резерва и в 79-ата минута наказа отбора на Делио Роси, след което полудя пред домакинските привърженици, а те взривиха Коматево. "Сините" не създадоха почти нищо интересно през целия мач, с което да докажат, че заслужаваха победата. Единствената сериозна ситуация бе пред Сержиу Буш, който пропусна от 2 метра на празна врата.

SPORTA.BG проследи срещата НА ЖИВО специално за Вас, благодарение на репортер от мястото на събитието! Вижте всичко интересно, което се случи на Коматево, ТУК!

Двамата наставници бяха направили значителни и много на брой промени в своите състави, но това ни най-малко не отне от качеството на футбола.

Ботев и Левски предложиха на зрителите страхотно първо полувреме. То мина без голове, но с общо три греди и интересни ситуации пред двете врати. Първи към вратата на противника погледнаха домакините, които в 7-ата минута нацелиха страничния стълб на Митрев.

Жоао Пауло бе намерен от Неделев отляво и стреля от далечна дистанция и от малък ъгъл, притиснат от Горанов. Ударът затрудни много Митрев, но се заби в страничния му стълб, след което излезе в аут. Малко по-късно Ндонгала опита за изненада стража на „сините“ с удар по земя от добра позиция, но топката премина встрани от вратата.

В 28-ата минута дойде и ред на гостуващия тим да уцели гредата зад Даниел Кайзер. Милош Цветкович бе изведен отдясно и центрира меко, а нахлуващият от втора позиция Обертан стреля в движение. Ударът обаче попадна в напречния стълб. Левски се събуди и удължи натиска си, но удар на Паулиньо не затрудни Даниел Кайзер и той улови.

В 41-ата минута дойде и ключовият момент в двубоя. Бившият бранител на Левски Димитър Пиргов се засуети и не успя да изчисти една топка в защита, която му бе отнета от Обертан. Французинът се устреми към вратата, а Пиргов го фаулира в гръб, след което бе изгонен с директен червен картон, защото бе последен човек в отбраната.

Изглеждаше, че Левски веднага ще поеме контрол над събитията, останал с човек повече на терена, но нещата съвсем не изглеждаха така. В добавеното време на първата част Тодор Неделев бе на път да изненада Митрев и да поведе „канарчетата“ напред в резултата. Единственото нещо, което го спря, бе лявата греда. Неделев опита центриране от левия фланг, но се получи нещо като удар. Митрев бе парализиран на голлинията, но топката не пожела да влезе във вратата му.

Отборът на Делио Роси започна по-силно втората част, вследствие на факта, че бяха с човек повече. В 49-ата минута Обертан изстреля снаряд към вратата на Кайзер, но топката мина близо до гредата му. Три минути по-късно пък Жорди Гомес опита късмета си от далечна дистанция, но Кайзер улови силния шут, макар първоначално да изпусна топката.

Последваха обаче минути, в които „сините“ не създадоха абсолютно никакви опасности пред вратата на домакините. За сметка на това Ботев можеше да излезе изненадващо напред в резултата. Жоао Пауло навърза няколко бранители на гостите с невероятна техника, проби към дъгата на наказателното поле и стреля мощно. Божидар Митрев обаче успя да отрази силния удар и изби в корнер.

В 75-ата минута Сержиу Буш сътвори истинска глупост, като пропусна да вкара от 2 метра на празна врата. Паулиньо сложи топката на крака на румънеца след центриране отляво, а той просто изрита топката встрани от вратата на Кайзер.

В 78-ата минута обаче силният дух на "канарчетата" даде резултат, след като златната резерва на Николай Киров - Стивън Петков, откри резултата. Тодор Неделев центрира перфектно в наказателното поле, а Петков се измъкна и с глава прониза мрежата на Митрев за шок на "сините" футболисти.

Това се оказа всичко от срещата и Левски бе в шок. Това бе трето поредно поражение за футболистите на Делио Роси. Те остават трети с 50 пункта, но могат да паднат с позиция по-надолу още днес, ако Берое спечели гостуването си на Верея. Ботев пък излезе от кризата и продължава да поддържа петата позиция, но вече има в актива си 45 пункта.