
Отборът на Нюкясъл Юнайтед натрупа солиден аванс от 10т. като лидер във втория ешелон на английския футол - Чемпиъншип, след като днес спечели с 2:0 дербито на Севера срещу тима на Мидълзбро.
Резултатът в среащта бе открит в 16' на двубоя след изпълнение на свободен удар, отсъден в полза на Нюкясъл заради нарушение на Дейв Китсън срещу Алън Смит. Зад топката застана Дани Гътри, който центрира към далечната греда, там Шола Амеоби спечели въздушния двубой с Емануел Погатец и върна топката за Марлън Хеъруд, който се разписа почти от упор.
В края на първата част домакините се оттеглиха спокойни с гол преднина, а след почивката голмайсторът на тима Амеоби оформи крайното 2:0.
В 59' Гътри проби отдясно и центрира за нигериеца, а Амеоби се извиси над всички в наказателното поле на Боро и с глава разстреля Брад Джоунс за 2:0.
Благодарение на днешният успех "свраките" събраха актив от 49т., което е с 10 повече от вторите в Чемпиъншип - Уест Бромич Албион. "Дроздовете", обаче, са с мач по-малко, тъй като сблъсъкът им с Блекпул, който трябваше да се проведе вчера бе отложен заради лошите метеорологични условия на Острова.
В същото време тимът на Мидълзбро продължава да се отдалечава от челната шестица, където би получил възможност за завръщане в английския елит. Момчетата на Гордън Страхън са едва 14-ти с 29т. от 22 мача.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ